PL EN

OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Każdy proces technologiczny wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego w naszej firmie powołany jest zespół kierowników projektu, którzy prowadzą zlecenia poszczególnych klientów. Nasi pracownicy opracowują dla kontrahenta strategię wykonania usługi począwszy od pomysłu, poprzez koncepcję, wykonanie projektu technicznego, przygotowanie produkcji, kontrolę jakości, aż po odbiór produktów gotowych.

Wykonujemy projekty łącząc w sobie pomysł klienta, wspólne doświadczenie, przyjęte normy i zasady, dostępność materiałów i możliwości techniczne. Realizujemy zlecenia zarówno na podstawie projektu klienta jak i na podstawie istniejących już elementów - często zużytych. W przypadku części lub podzespołu nieużywanego nasi pracownicy dokonują pomiarów detali używając do tego celu szerokiej gamy narzędzi pomiarowych, następnie tworząc projekt techniczny. W sytuacjach, kiedy części lub podzespoły są zużyte, a wymiary rzeczywiste są nieadekwatne do wymiarów, które powinny być docelowe, odnosimy się do norm, literatury, a w większości przypadków do wiedzy i doświadczenia naszego zespołu. Po odwzorowaniu wymiarów musimy również określić tolerancję wykonania produktu, ponieważ z reguły współpracują one z innymi elementami. Dodatkowo określamy rodzaj i gatunek materiału z jakiego należy elementy wykonać, co ma znaczący wpływ na ich trwałość w dalszej eksploatacji.

W wielu przypadkach jesteśmy w stanie przygotować wyliczenia wytrzymałościowe. Pierwszym etapem naszego działania  jest przygotowanie modelu 3D, wykorzystując do tego celu oprogramowanie Solidworks. Kolejnym krokiem jest stworzenie wizualizacji zamierzonego efektu. Jest to niezbędne, przy tworzeniu elementów ze sobą współpracujących. Na tej podstawie przygotowujemy również dokumentację wykonawczą. Niniejszy plan działania zawiera w sobie również takie elementy jak sprawdzenie dostępności materiałów u dostawców, określenie możliwości technicznych i czasowych wykonania danej pracy w PARTNER-SHIP, sprawdzenie możliwości wykonania pozostałej części prac w kooperacji, oraz przygotowanie oferty cenowo-terminowej dla klienta. Nasze projekty sięgają zakresem zarówno elementy jednostkowe takie jak części zamienne, obudowy, narzędzia, ale również elementy konstrukcyjne, podzespoły a nawet całe maszyny i urządzenia.

Większość oferowanych przez nas usług wykonujemy na swoim warsztacie mechanicznym posiadającym niespełna 100 maszyn do obróbki skrawaniem o dużym zakresie możliwości technicznych i gabarytowych. Naszym celem jest kompleksowa realizacja zleceń, pod indywidualne potrzeby klienta, dlatego nie zamykamy się jedynie na nasze możliwości techniczne, ale stale poszerzamy nasze możliwości kooperacyjne. Często elementy przez nas wytworzone jak i regenerowane poddajemy obróbce wykańczającej podnosząc ich jakość, wytrzymałość czy estetykę.

Podejmujemy wszelkich starań do realizacji zleceń jednostkowych, wykonujemy dla naszych klientów prototypy części, obudów, elementów konstrukcyjnych, podzespołów maszyn a nawet całych maszyn i urządzeń. Na podstawie powierzonej dokumentacji klientów wykonujemy wyżej wymienione elementy jako produkcja jednostkowa, małoseryjną czy produkcja średnioseryjna. Wiele całych maszyn i urządzeń, a także kompletnych podzespołów przyjeżdża do nas w stanie nie pozwalającym na dalsze użytkowanie. W większości przypadków podejmujemy się demontażu, oczyszczenia, weryfikacji części, naprawy lub odtworzenia części, oraz ponownego montażu. Jeśli klient sobie tego życzy, a możliwości technologiczne nam na to pozwalają, robimy próby oraz malujemy elementy na wymagany kolor.