facebook
contact

MEDIA

drukuj
« powrót
2014.05.15

OBSERWATOR MORSKI 72 (Maj 2014)

OBSERWATOR MORSKI 72 (Maj 2014)

ZE SZCZECINA DO EUROPY
SZCZECIŃSKA FIRMA PARTNER-SHIP TO JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH I NAJBARDZIEJ DYNAMICZNIE ROZWIJAJĄCYCH SIĘ W NASZYM REGIONIE PRZEDSIĘBIORSTW Z BRANŻY OBRÓBKI METALI.

Firma oferuje swoim klientom bardzo szeroki zakres prac, między innymi: prace na frezarkach, dłutownicach, strugarkach, szlifierkach, tokarkach, wytaczarkach, honownicach oraz roboty montażowe, spawalnicze i remontowe, a także przy współpracy z firmami kooperującymi realizację procesów związanych z ulepszaniem i konserwacją elementów metalowych, takie jak cynkowanie galwaniczne i ogniowe, chromowanie oraz ulepszanie cieplne lub chemiczne. Możliwości firmy PARTNER-SHIP są bardzo szerokie, a szczegółowy zakres proponowanych prac zależy od indywidualnych potrzeb klienta.

Firma powstała w 2004 roku i początkowo zajmowała się dostawą części zamiennych do urządzeń okrętowych. W 2010 roku PARTNER-SHIP kupiła majątek stojących na skraju bankructwa Portowych Centralnych Warsztatów Mechanicznych (PCWM), rozpoczynając zupełnie nowy etap działalności przedsiębiorstwa.

- To był przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Okazało się, że w naszym regionie jest duże zapotrzebowanie na usługi związane z szeroko pojętą obróbką metali, co oznaczało, że rynek potrzebuje naszych usług. Kupując majątek PCWM, zakupiliśmy odpowiedni dla naszej działalności park maszynowy wraz z niezbędnymi narzędziami, ale najważniejszym atutem byli i pozostają do dzisiaj ludzie, z którymi pracujemy. To wspaniali fachowcy, o najwyższych kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu. Dzięki nim możemy przyjmować nawet najtrudniejsze zlecenia i wiem, że sobie poradzimy - mówi Krzysztof Ozygała, właściciel firmy PARTNER-SHIP.

PARTNER-SHIP stale poszerza zakres oferowanych usług i grono klientów. Oprócz prac związanych z obróbką skrawaniem firma wykonuje i regeneruje kompletne przekładnie zębate i cięgnowe, windy kotwiczno - cumownicze, siłowniki, chwytaki, bębny linowe, elementy wyposażenia okrętowego i budowlanego, oferuje wykonanie pojedynczych części, a także kompletnych podzespołów i skomplikowanych urządzeń przemysłowych oraz narzędzi i różnego rodzaju oprzyrządowania. PARTNER SHIP wykonuje pełen zakres prac związanych z obróbką metali i jest w stanie podjąć się praktycznie każdego zadania w tym zakresie. Firma wśród swoich klientów znana jest z rzetelności, fachowości i terminowości wykonywanych usług. PARTNER-SHIP podejmuje się najtrudniejszych i niestandardowych zadań, oferując optymalne rozwiązania nawet najbardziej złożonych problemów. Historia przedsiębiorstwa udowadnia, że dla tej firmy nie ma barier, których nie można pokonać.

Na początku działalności większość zleceń stanowiły zamówienia składane przez przedsiębiorstwa z sektora budowy i remontów statków. Obecnie coraz więcej zamówień składają firmy spoza branży okrętowej. PARTNER-SHIP realizuje zamówienia dla przedsiębiorstw budowlanych, energetycznych a także dla firm pracujących na rzecz obronności.

Coraz częściej klienci korzystają z doradztwa inżynierów z PARTNER-SHIP, firma oferuje bowiem nie tylko wykonanie elementów zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez zamawiającego, ale także proponuje własne projekty rozwiązań, dla których przygotowuje szczegółową, profesjonalną dokumentację.

– Stajemy się coraz bardziej uniwersalni. Dziś już nie tylko na najwyższym poziomie wykonujemy zleconą usługę, ale oferujemy naszym klientom opracowanie kompletnych rozwiązań projektowych. Jesteśmy więc nie tylko wykonawcą, ale stajemy się partnerem klienta oferując kompleksowe, najbardziej optymalne rozwiązana. Słowo PARTNER, zawarte w nazwie firmy, nabiera coraz większego znaczenia - mówi Krzysztof Ozygała.

Kolejnym krokiem na drodze rozwoju firmy jest szersze otwarcie na klientów zagranicznych. PARTNER-SHIP coraz częściej proponuje swoje usługi kontrahentom z Niemiec i Skandynawii. Najwyższa jakość wykonywanych prac jest gwarantem, że nawet najbardziej wymagający klienci będą zadowoleni z usług szczecińskiej firmy.

– Przez wiele lat, pracując w branży zaopatrzenia statków, współpracowałem z przedsiębiorcami z całego świata. Znam standardy pracy, które obowiązują na międzynarodowym rynku i wiem, że nasza firma jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Polskie firmy, takie jak nasza, nie tylko nie mają się czego wstydzić, ale mogą śmiało konkurować na międzynarodowym rynku i zdobywać coraz większe i coraz bardziej skomplikowane zamówienia. Chcemy pokazać, że możemy być atrakcyjnym i wartościowym partnerem dla klientów z całej Europy - mówi Krzysztof Ozygała, właściciel firmy PARTNER-SHIP.

OBSERWATOR MORSKI 72 (Maj 2014)
Strona korzysta z ciasteczek przeglądarki (tzw. cookies) Dowiedź się więcej Zamknij